data

10 listopada 2022


11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W całym kraju rocznica tego szczególnego dnia obchodzona jest bardzo uroczyście.

Czytaj więcej
data

9 listopada 2022


W ramach Pierścieckich Dni Kultury, współorganizowanych przez Stowarzyszenie „NASZ PIERŚCIEC”, nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Mam Talent”, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, taneczne, recytatorskie oraz aktorskie. Mogliśmy posłuchać gry na pianinie, skrzypcach, ukulele, perkusji, a także występów wokalnych. Zachwycaliśmy się pracami plastycznymi i imponującymi budowlami z klocków lego. Nie zabrakło również akcentu regionalnego, dzięki pięknym recytacjom wierszy w gwarze cieszyńskiej.

Czytaj więcej
data

21 października 2022


Teraz można to sprawdzić w każdej chwili, gdyż na budynku szkoły zamontowany został czujnik smogu. Montaż urządzenia jest częścią projektu edukacyjno-informacyjnego „ESA dla OSE”. Nasza szkoła, dzięki przynależności do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE),oprócz sprzętu pomiarowego otrzyma również dostęp do cennych treści edukacyjnych pomocnych w kształtowaniu postaw ekologicznych, m.in. kursów i e-lekcji na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu.

Czytaj więcej