Zielona pracownia

??? Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak w Pierśćcu mogą już korzystać z zupełnie nowej pracowni przeznaczonej do nauki przedmiotów przyrodniczych. W czwartek, 28 października odbyło się oficjalne otwarcie sali, podczas którego uczniowie zaprezentowali zagadnienia, które teraz będą mogli jeszcze lepiej poznać. Remont pracowni możliwy był dzięki programowi „Zielona Pracownia”, który realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W pierwszym etapie konkursu dotacyjnego udało się pozyskać kwotę 10 000 zł, a w drugim – dodatkowe 40 000 zł. Zakres wykonanych prac był bardzo szeroki: od wymiany wykładziny podłogowej, przez malowanie sali, wymianę płytek przy stole do doświadczeń, wymianę umywalki, montaż klimatyzacji, aż po wymianę lamp. Salę wyposażono w zupełnie nowe meble – przeszklone witryny na pomoce dydaktyczne czy blat do doświadczeń uczniowskich. Pojawił się nowy sprzęt – monitor interaktywny, laptop i drukarka. Zakupiono niezbędne pomoce dydaktyczne – zestawy potrzebne do przeprowadzenia doświadczeń z różnych dziedzin przyrody, mikroskopy czy gry edukacyjne. Motywem przewodnim tej sali jest przyroda naszego regionu, dlatego na ścianie znalazła się mapa polskiej części Śląska Cieszyńskiego, przekroje drzew oraz zdjęcia lokalnej fauny i flory.

Autor: Gmina Skoczów