PROGRAM „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”


Nasza szkoła bierze udział w Programie „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Do naszej szkoły trafiło nowoczesne wyposażenie takie jak drukarki 3D, sprzęt audiowizualny do nagrań (kamery, aparaty, mikrofony), mikrokontrolery i lutownice, roboty edukacyjne, materiały eksploatacyjne i wiele innych atrakcyjnych pomocy.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań.

Dzieci w ramach projektu „Laboratorium przyszłości” budowały robota interaktywnego, gdzie mogły „pomajsterkować” oraz sprawdzić się w budowaniu z gotowych elementów urządzenie sterowane za pomocą telefonu.