56 Rocznica śmierci Zofii Kossak


9 kwietnia w Górkach Wielkich upamiętniono 56 rocznicę śmierci wielkiej polskiej pisarki, patronki naszej szkoły – Zofii Kossak.

Z tej okazji, jak co roku, kwiaty na Jej grobie złożyli przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, władz lokalnych, miejscowej parafii oraz szkół patronackich. Po uroczystości na cmentarzu, we Dworze Kossaków miała miejsce promocja nowej książki pt. „Ja i moje książki – to jedno” autorstwa prof. Krystyny Heski-Kwaśniewicz i Zdzisławy Morawieckiej. Spotkanie było również okazją do prezentacji działalności szkół noszących imię tej sławnej pisarki. Wśród przedstawicieli placówek z Legnicy, Ligoty oraz Tychów, swoje główne działania „Pracy z Patronem” miała okazję zaprezentować również nasza szkoła.                                    

Urszula Barańska