Porządki na cmentarzu


„Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. 

I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.”

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i modlitwy. Jest to czas właściwy również na dyskusję dotyczącą odpowiedniego zachowania się na cmentarzu oraz zadbania o rodzinne groby a zwłaszcza o te zapomniane i opuszczone. Z tymi słowami wiąże się cykliczna akcja, którą organizujemy corocznie w naszej szkole, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasz Pierściec”. Najstarsze klasy naszej szkoły wraz z opiekunem SU porządkują zaniedbane, opuszczone groby na starym cmentarzy w Pierśćcu.