Bierzemy udział w projekcie”Laboratoriach Przyszłości”


Wszystkie szkoły Gminy Skoczów złożyły wnioski i otrzymały wsparcie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Program jest największym w historii wsparciem dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Do każdej szkoły trafi nowoczesne wyposażenie takie jak drukarki 3D, sprzęt audiowizualny do nagrań (kamery, aparaty, mikrofony), mikrokontrolery i lutownice. W ramach wsparcia finansowego możliwy jest również zakup wyposażenia stanowisk, roboty edukacyjne, okulary VR, mikroskopy, materiały eksploatacyjne, narzędzia i wiele innych. Obowiązek udostępniania uczniom przez szkoły sprzętu wejdzie w życie od 1 września 2022r.

Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Dzięki Gminie Skoczów szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 70 000,00zł

W ostatnich dniach roku 2021 pierwsze sprzęty zaczęły docierać do poszczególnych placówek. Do szkół poza wyposażeniem podstawowym trafią roboty i klocki edukacyjne, drony, maszyny do szycia, wiertarko-wkrętarki, mikroskopy, teleskopy, stacje pogodowe i wiele innych pomocy dydaktycznych, dzięki którym zajęcia będą bardziej praktyczne i atrakcyjne.