Pierściec dawniej i dziś – sukces uczennicy naszej szkoły


W grudniu 2020 r. ogłoszono wyniki VII edycji powiatowego konkursu regionalnego pt. „Kiesi stoła tu stodoła, a tam dali masztol. Moja miejscowość dawniej i dziś”. Przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie i Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Uczestnicy – uczniowie klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego – mieli za zadanie przygotowanie pracy, która miałaby przedstawiać zmianę krajobrazu (architektonicznego, kulturowego itp.) miejscowości, w której obecnie mieszkają, na przestrzeni ostatnich 100 lat.
Na konkurs wpłynęły 43 prace ze szkół podstawowych m.in. z Cieszyna, Goleszowa, Wisły Jawornika, Zebrzydowic, Brennej, Dębowca, Pogwizdowa, Górek Wielkich i Pierśćca. Rozstrzygnięcie, początkowo planowane na maj 2020 r., przesunięto z powodu pandemii o kilka miesięcy.
Naszą szkołę reprezentowała Dominika Giec z klasy VIb, która za album pt. „Pierściec na przestrzeni 100 lat” zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!
Danuta Oczadły