Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu


Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka mniejszości narodowej pojechali 8 grudnia na wspaniałą wycieczkę do Wiednia, na organizowany corocznie Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wycieczka do Wiednia była niezapomnianym przeżyciem, pełnym magii i atmosfery świątecznej radości. Uczniowie zwiedzili Muzeum Historii Naturalnej. To fascynujące miejsce zaskoczyło swoją różnorodnością ekspozycji, od dinozaurów po kosmos. Muzeum oferowało niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Zachwyciło realistycznymi replikami dawnych zwierząt oraz bogata kolekcja minerałów i skamieniałości.

Podczas zwiedzania Wiednia uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc i zabytków. Zatrzymali się przy Katedrze św. Szczepana, a spacerując odkrywali urokliwe uliczki, zakątki, kamieniczki i zabytki.

Po południu uczniowie wybrali się na jarmark, aby podziwiać oświetlone światełkami ulice, drzewa, stoiska. Mogli poczuć świąteczną atmosferę widząc kolorowe stragany emanujące zapachem pierników, cynamonu, goździków oraz podziwiając wykonane ozdoby, rękodzieła i pyszności.

Wrażenia z wyjazdu na zawsze pozostaną w pamięci, a Wiedeń stał się miejscem, do którego będzie chciało się wrócić.