„Teatrzyk z zagadkami”,


czyli pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki

We wtorek, 28 lutego 2023 r. w bibliotece było tłoczno i gwarnie. Piątoklasiści z koła polonistycznego wraz z panią bibliotekarką zaprosili uczniów klas Ia i Ib wraz z wychowawczyniami i opiekunkami na baśniowe przedstawienie.

Na scenie pojawiły się krasnale, Kot w Butach, Czerwony Kapturek i inne postacie ze świata fantazji, które uczyły najmłodszych czytelników kontaktu z książką i dbania o nią; zachęcały do przychodzenia do biblioteki i wskazywały na korzyści płynące z czytania. Każdy pierwszoklasista miał okazję do rozwiązania czytelniczej zagadki i otrzymania
drobnego upominku w postaci kolorowej zakładki oraz naklejek, a także został uroczyście pasowany na CZYTELNIKA.
Dzieci zostały zachęcone do czytania – wraz z rodzicami – książki pt. ,,Pierwsze abecadło”, które otrzymały w ramach projektu Instytutu Książki ,,Wyprawka czytelnicza”.
Warto dodać, że od początku roku szkolnego biblioteka wraz z grupą uczennic z klas 8a i 8b zorganizowała akcję ,,Czytanie na II śniadanie” dla najmłodszych uczniów. W I półroczu wierszy i bajek słuchały dzieci z klas pierwszych, a w II półroczu – na wybranej przerwie opowiadań słuchają drugoklasiści.

Danuta Oczadły (biblioteka szkolna)