Informacja


Witam serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły.?
Zachęcam wszystkich uczniów, którzy aktualnie czytają lektury? i tych którzy nie zdążyli wypożyczyć książki?. Poniższe linki zawierają tekst udostępniany za darmo.
Link przypominający listę lektur:
https://www.listalektur.pl/
https://polonista.wombb.edu.pl/nauczanie-zdalne


Wszystkich, którzy wolą słuchać niż czytać na komputerze odsyłam do strony https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/. Tam można też posłuchać bajek J.CH. Andersena np. „Brzydkie kaczątko”, to wiadomość dla naszych młodszych uczniów i ich rodziców. Zachęcam do skorzystania. Dostępne są również telewizyjne PASMA EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW: ?
TVP, TVP ABC i TVP Kultura
Kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytanki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC” Kanał TVP KULTURA w godzinach od 13.00 do 16.45, gdzie uruchomiona jest specjalna emisja filmów będących adaptacją lektur szkolnych np. „Literatura na ekranie”, „Lekcje z literatury”. Pozdrawiam ciepło – Urszula Szindler (biblioteka szkolna)

Dodano: G.H.