Europejski Dzień Sportu Szkolnego


29 września szkoły z całej Europy i z różnych zakątków świata obchodziły Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day).

My również jako szkoła dołączyliśmy do akcji, która miała na celu celebrację i promocję aktywności fizycznej wśród uczniów. Promowaliśmy zdrowy styl życia i pokazywaliśmy, że aktywność fizyczna może być również fajna i zabawna. Mam nadzieję, że takimi działaniami zwiększamy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

W klasach 1-3 świętowanie tego wspaniałego dnia rozpoczęto od wspólnej ruchowej zabawy. Po niej każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił w zawodach zespołowych, podczas których m.in. skakano w workach, zbierano „ziemniaki”, biegano slalomem, czworakowano… W drugiej części sportowego święta uczniowie klas 1-3 bawili się na boisku chustą animacyjną, ćwiczyli rzuty do celu, a także ustawieni w koło sprytnie przechodzili przez hula-hop. Wszyscy w tym dniu okazali się Zwycięzcami!

Klasy 4-8, rozpoczęły przygotowania do akcji tańczącą rozgrzewką (makarena, taniec belgijski, i inne), następnie bawili się w „Podchody” zdobywając poszczególne stacje i wykonując na nich konkretne zadania. Pogoda i humory dopisała wszystkim